SPECIFIČNOSTI

Osim uobičajene školske dokumentacije, u Školi u bolnici se vodi posebna razredna knjiga u koju se upisuje svaki učenik koji prisustvuje nastavi, nastavni plan i program prema kojem se radilo s učenikom, navodi se način i specifičnosti rada s pojedinim učenikom. Razrednu knjigu ispunjava voditeljica odjela, koja na kraju boravka svakog učenika na odjelu iznosi i kratko izvješće o učeniku i njegovim individualnim karakteristikama. U Školi u bolnici se vodi i registar učenika u koju se upisuju učenici i datum njihovog dolaska i odlaska iz Specijalne bolnice.

Iako se dijete ne nalazi u “pravoj” školi, u Školi u bolnici se pokušava stvoriti stvarno školsko ozračje i okolnosti na koje se dijete već prije naviknulo. Iz tog razloga se u Školi u bolnici održavaju različite radionice vezane uz prigodne dane, obilježavaju se važni datumi i događaji, organiziraju se posjete učenika iz matičnih škola u Varaždinskim Toplicama i Varaždinu, posebno za Dan bolesnika u veljači svake godine, te za Dane kruha. Svake godine se također i organizira druženje pod maskama, koje djecu s odjela posebno veseli i raduje. Kako na dječji odjel na kojem se održava nastava dolaze i drugi ljudi osim trenutnih bolesnika, ispred našeg razreda nalazi se tematski pano pomoću kojeg isto tako obilježavamo posebne prigode i izvješćujemo prolaznike i roditelje o našim aktivnostima i radu s učenicima. Pošto je naša učionica vrlo dobro opremljena potrebnim likovnim materijalom i ostalim nastavnim pomagalima, učiteljice često priređuju i male izložbe učeničkih pisanih i likovnih radova.

Tekst napisala: Mirna Perec, učiteljica hrvatskog jezika